تلفن تماس: 5 - 88201241

کاردرمانی

مسئول: آقای بهزاد امینی شماره تماس: 88201241-5 (داخلی 295)- 88201237 روزهای حضور: شنبه تا چهارشنبه ساعات حضور: از ساعت 8 الی 19 موقعیت: طبقه اول، راهروی شرقی

درباره کلینیک:

کلینیک کاردرمانی، با بیش از ٣٠ سال تجربه در راستای توانمندسازی جسمی_حرکتی و درکی_شناختی افراد دارای معلولیت و کم توانی‌های جسمی و ذهنی، همواره بر بازگشت آنان به حداکثر توانایی ممکن و کسب استقلال فردی تاکید کرده و با بکارگیری انواع رویکردهای تخصصی به ارتقاء کیفیت زندگی آنان اهتمام ورزیده است. در این کلینیک، ارزیابی و درمان انواع اختلالات حرکتی بویژه اختلالات راه رفتن و تعادل با استفاده از تکنیک های به روز توانبخشی و تجهیزاتی مانند: هوبر و پوسچروگرافی پویای کامپیوتری انجام می‌پذیرد. هم چنین آموزش فعالیتهای روزمره زندگی (ADL) در محیطی مناسب سازی شده، بازتوانی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی (VR)، انواع تمرین درمانی و آب درمانی کودکان در وانهای هیدروماساژ، توانبخشی اختصاصی آسیب های دست و ... توسط پرسنل مجرب این بخش انجام می‌پذیرد.

بخش کاردرمانی کودکان: در این بخش خدمات کاردرمانی جسمی، کاردرمانی ذهنی- اتاق تاریک برای کودکان فلج مغزی (CP)، اختلال ستون فقرات، تورتیکولی، میکروسفالی، هیدروسفالی و.. در محیطی جداگانه و مناسب کودکان توسط درمانگران تخصصی این حوزه‌ها ارائه می‌گردد.

اقدامات و خدمات:

تمرین درمانی فلج مغزی، آسیب های نخاعی، سکته‌ها و ضربه‌های مغزی

تمرین درمانی تخصصی و پیشرفته انواع اختلالات عصبی_عضلانی

تمرینات اختصاصی بیماری‌های پیش رونده از قبیل: پارکینسون، ام اس و ...

حرکت درمانی بیماری‌های التهابی مانند: مننژیت، آنسفالیت و ..

توانبخشی بیماری‌های روماتولوژی مانند آرتریت روماتویید و ...

درمانهای اختصاصی مرتبط با انواع آسیب های دست

حرکات اصلاحی ناهنجاریهای مادرزادی مانند بدشکلی وکوتاهی‌های اندام و ...

تمرینات اختصاصی مرتبط با ناهنجاریهای ستون فقرات

کاردرمانی قطع عضو

مراحل انجام کار:

1. پذیرش و تشکیل پرونده (ثبت نام حضوری و یا تلفنی بیمار در لیست انتظار کاردرمانی): ارائه مشخصات فردی، کارت ملی، نسخه پزشک و حضور بیمار جهت پذیرش الزامی می‌باشد.

2. ارزیابی بیمار توسط درمانگر بخش کاردرمانی و ثبت خدمات مورد نیاز در سیستم

3. پرداخت هزینه (صندوق)

مدارک لازم:

نسخه یا کارت ملی بیمار و مدارک موجود نظیر رادیوگرافی، نوار عصب و عضله و آزمایشها و...

مشاهده ۱۲۴۳
/
۱۴۰۱/۱۲/۰۳- ۱۲:۱۱
/